Dlaczego blog?

Dlaczego blog?

Dzień dobry!

Chciałbym w jakiś spektakularny sposób powitać Cię na moim blogu, natomiast lekka trema wynikająca z faktu, że właśnie poświęcasz mi swój czas ogranicza chwilowo moją elokwencję. Będzie więc konkretnie.

 

Po co mi blog?

Otóż z przeróżnych testów psychometrycznych i narzędzi diagnostycznych wynika (a z racji wykonywanego zawodu testuję się wszystkim co wpadnie mi w ręce), że lubię dzielić się wiedzą i pomagać innym. Pomaganie jest dość wysoko w hierarchii moich super-powers, a dobrzy ludzie wokół mnie mówią, że przekazywanie wiedzy także wychodzi mi nienajgorzej.
Mijając cyfrę 40-stych urodzin i 20-stu lat praktyki rekrutacyjnej potrzeba dzielenia się swoim warsztatem z innymi nabrała mocy. Nie ukrywam, że w głębi duszy liczę na wymianę doświadczeń, stymulowanie samego siebie do dalszego rozwoju oraz, co najważniejsze, poznanie kolejnych wartościowych ludzi, takich właśnie jak Ty. No właśnie – tyle o mnie, nie ja jestem tu najważniejszy, więc od tej pory skupmy się na Tobie. O mnie, możesz dowiedzieć się więcej na stronie o mnie, linkedIn, lub po prostu do mnie napisać – wszytko Ci opowiem 😉

 

Po co Tobie mój blog?

Po pierwsze dla tego, że drugiego takiego nie znajdziesz 🙂 Przynajmniej ja nie znalazłem. Moją ambicją jest, by był to blog napakowany praktyką, konkretnymi wskazówkami, poradami, linkami, raportami, wywiadami, innymi słowy: wiedzą, która mam nadzieję pomoże Ci w pracy i stanie się przyczynkiem do wielu ciekawych dyskusji. Zamierzam dać Ci tak wiele, jak tylko będę mógł (serio), a jeśli zapiszesz się na newsletter tego bloga, dostaniesz jeszcze więcej w postaci prezentów, które przygotowuję dla Ciebie.
Po drugie ze względu na tematykę, która sama w sobie jest dość niszowa i unikalna zarazem. Czas by napisać o tematyce bloga.

 

O czym jest blog?

Blog zbiera wiedzę i doświadczenia moje, moich przyjaciół, partnerów i klientów w następujących obszarach:

  • rekrutacja na wysokie stanowiska (tzw. executive search) – jak robić to skutecznie?
  • rekrutacja per se – czyli techniki poszukiwań kandydatów, prowadzenia interview, narzędzia, strategie, itd.
  • HR consulting – czyli pomoc HR, którą możesz świadczyć dla swoich klientów (wewnętrznych i zewnętrznych)
  • nowe technologie – bo w tym się specjalizuję i powiem Ci jak zgrabnie balansować na styku świata nowych technologii i HR
  • zarządzanie strategiczne, czyli moja pasja, którą realizuję zarówno rekrutując na najwyższe stanowiska jak i prowadząc grupę Amberstone Associates.

 

Dla kogo jest blog?

Cóż, jeśli rekrutujesz, szczególnie na wysokie stanowiska i chcesz robić to lepiej, jeśli jako członek zarządu chciałbyś samodzielnie zrekrutować istotnego dla Ciebie menedżera, jeśli zarządzasz obszarem HR, lub jesteś HR business partnerem odpowiedzialnym za kluczowe rekrutacje, lub jeśli pracujesz w firmie executive search, to właśnie dla Ciebie piszę ten blog. Piszę go też dla wszystkich, których interesuje tematyka rekrutacji menedżerów i którym zależy na ulepszaniu standardów w tej dziedzinie.

 

Na koniec

Na koniec nie byłbym sobą, gdybym nie poinformował Cię lojalnie, że nieniejszy blog jest absolutnie subiektywny. Wynika z moich doświadczeń i doświadczeń ludzi, których cenię. Nie zamierzam więc zachowywać dziennikarskiej subiektywności, poprawności politycznej oraz zbyt często pisać “to zależy”. Są to konkretne tezy, z którymi możesz się zgodzić, lub (na co skrycie liczę) podzielić się swoimi doświadczeniami.

Gorąco Cię zapraszam do współtworzenia tego bloga, a jeśli chcesz dodać mi otuchy i nieco zniwelować moją lekką tremę, zostaw proszę komentarz. Nie mogę się doczekać dzielenia się z Tobą treścią, więc pierwszy merytoryczny wpis pojawi się już za trzy dni!
Zapraszam!

 

Post Scriptum
Dziękuję Sylwii, Kini i Agacie – bez Was bym tego nie zrobił.

Photo by Georgie Cobbs on Unsplash

Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Lubisz niespodzianki?

Słusznie! Zapisz się na newsletter, a otrzymasz więcej.


2 Responses

  1. Gratuluję pierwszego wpisu (bardzo profi) i nie mogę się doczekać kolejnych!
    P.S. duma rozpiera 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *